У програмі «Один на один» Ирина Голоднова торкнулась основних моментів важливої та актуальної як для міста, так і для країни теми сортування та переробки сміття.

Говорили про плюси і мінуси Національної стратегії поводження з відходами, про ситуацію зі сміттям у місті та його кількість, про пілотний проект «Інгулець стартує», утілення якого вже успішно розпочате, про корупційну складову, що гальмує прийняття необхідних законопроектів у цій галузі, про те, кому вигідно, щоб полігони не зменшувались.

На думку Ірини, прийнята Національна стратегія є важливим кроком у вирішенні проблем утилізації сміття на державному рівні. Плюси стратегії — мінімізація захоронень, безпечна екологія, будівництво сміттєсортувальних станцій, переробних заводів тощо. Проте є великий мінус — відсунуті терміни виконання аж до 2022 року і те, що компанію з інформування населення про життєвий цикл відходів, необхідність їх сортування планується провести лише після прийняття програми та законопроектів.

Депутатка наголосила, що в умовах децентралізації органи місцевого самоврядування отримали більше повноважень і можуть уже зараз приймати самостійні рішення, впливати на ситуацію на місцевому рівні, не чекаючи 2022 року, проводити просвітницькі заходи, економічно стимулювати населення розділяти відходи.

Ірина Голоднова вважає, що інформувати мешканців необхідно якомога раніше. На власний пілотний проект «Інгулець стартує» покладає багато надій. Депутатка упевнена, що в містечка є всі шанси стати еталоном для Кривого Рогу із сортування сміття: є всі умови для сортування, зокрема компактна територія, 9 пунктів прийому, нині затверджено 15 заходів, які покликані інформувати населення, утілювати на практиці нині, а не колись національну стратегію.