21 квітня команда з 15 добровольців вирішила упритул зайнятись благоустроєм Інгульця. Толоку було інційовано ГС «Спільна Мета», членам якої є Сергій Куриленко, Тетяна Дацюк та Ірина Голоднова.

Активну участь у звільненні території від сміття взяли також представниці жіночого клубу «Гармонія» та активісти ГС «Патріот» та ПС «Чесні працівники», інгульчани та мешканці Широкої дачі.

Для заходу організатори обрали старовинну назву: «Раніше під час толоки односельці брали участь в загальній справі, тобто працювали толокою (спільно, разом), ДОБРОВІЛЬНО, не вимагаючи плати за свою працю. Зазвичай особа, на яку працювали люди, частувала робітників. Також звичною справою було завершення толоки народним гуляннями, танцями і співами».

До танців і співів, за словами активістів, не дійшлло, але чай зі справжнього самовару за дружною бесідою посмакували.

До того ж справжньою нагородою для всіх став чудовий результат спільних зусиль: до пункту прийому відвезли 48 кг скла та 24 кг п/е пляшок, усього зібрано два мішки вщент розбитого скла, яке могло би спричинити неприємності мешканцям.

Правда, під час заходу трохи довелося змінити місце дислокації, бо раптово попри певні домовленості з виконкомом з’явився численний трудовий десант робітників комбінату, який дружно почав прибирати геть захаращену дамбу біля ставка.

Тому активісти вирішили зайнятись прилеглою до дамби територією, яка потребувала не меншої уваги.

Ірина Голоднова наголошує на важливості проведення таких толок. Адже, на її думку, заходи вчать працювати в команді, роблять людей ближчими одне до одного, допомагають знаходити однодумців, дають можливість відчути себе громадою і усвідомити покладену на кожного відповідальність за збереження природи.