До Світлани Сови та Ірини Славової звернулися підприємці у зв’язку з тим, що з 1 травня розпочалися масові відключення від газопостачання тих підприємців, які не встановили засоби дистанційної передачі даних.

Цього вимагала постанова НКРЕКП №2494. Але минулого року після звернення народного депутата, партійця «Сили Людей» Остапа Єднака до НКРЕКП та Кабміну було прийнято постанову НКРЕКП від 12.07.2018 №691, якою фактично відтермінували обов’язкове встановлення підприємцями за власний рахунок засобів дистанційної передачі даних до 1 травня 2019 року.

Фото з сайту “Бізнес Цензор”

19 березня голова НКРЕКП Оксана Кривенко запевнила, що схвалено зміни, якими передбачається звільнення власників комерційних вузлів обліку від обов’язку встановлювати такі засоби.

19 квітня 2019 року завершилося обговорення зазначеної постанови. Проте остаточне її прийняття після публічного обговорення затягнули до завершення відтермінування на обов’язкове встановлення підприємцями за власний рахунок засобів дистанційної передачі даних.

За словами Світлани Сови, це створило непідйомне навантаження на власників малого бізнесу та забезпечило отримання додаткових прибутків для облгазів — ці засоби дуже дорогі при встановленні й при використанні.

«З’ясовується, що за опалювальний період безпосередньо за газ і його розподіл ми сплатили 21 506,00 грн, але щоб мати можливість ним користуватись, нам довелося витратити ще 23 391,00 грн. На наш погляд, це безглуздо та змушує замислитись над тим, щоб захистити наші права», — пише один з підприємців.

У зв’язку з такою ситуацією на вимогу підприємців, які просили про допомогу Світлану Сову та Ірину Славову, Остап Єднак терміново звернувся до голови НКРЕКП, щоб урегулювати проблему.

«Це неприпустимо. Газові монополісти просто викручують руки малому бізнесу», — зазначила Світлана.