Підсумкова дискусія на тему «Розвиток підприємництва та покращення інвестиційного клімату» пройшла в місті Тростянець. За словами організатора заходу Костянтина Галамаги, це вже четверта зустріч з економіки та п’ятнадцята з усіх п’яти напрямків.

Координатор з економіки, членкиня Політради Світлана Сова розповідала таке. Окрім фантастичної природи, унікальних історико-архітектурних пам’яток місто славиться надзвичайною доброзичливістю людей, про що говорить навіть особливо дружнє і тепле привітання мера Юрія Бова на сайті Тростянецької ради: «Щиро радий буду бачити вас у Тростянці. Упевнений – він подарує вам незабутні враження і ви полюбите його, як його люблять самі тростянчани!»

Слова Голови не розходяться з ділом. Після довгих гарячих суперечок Юрій Бова із дружиною провів Світлану Сову до потягу, чим укотре її вразив: «Кому ще мер міста допоміг занести валізу в потяг? А я ще й баночку запашного меду від гостинних господарів на доріжку отримала».

Та головне, підсумкова дискусія на прадавній українській землі видалась напрочуд жвавою і потужною: «Близько 30 суворих крутих чоловіків зі стійкими переконаннями, усі стверджені особистості, з вагомим багажем досвіду і знань. Сперечалися дуже гаряче.

Фінал – це завжди відповідально. Учасники прагнули обговорити кожен пункт напрацювань і висловити своє бачення, щоб у результаті знайти точки дотику та дійти згоди. Серйозні дебати викликало питання оплати й загалом потреби в податку на додану вартість, адже присутні підприємці-експортери, виробники сировини, просто надавачі послуг мали іноді цілковито протилежні думки з цього приводу.

Підвищився градус активності під час обговорення питань: Чи потрібно будувати платні дороги? Яких приватних інвесторів можна буде залучити до цього? У результаті дійшли спільного висновку: будівництво платних доріг має бути, як і в Європі, із забезпеченням права кожного користуватися безкоштовною альтернативою. Тобто завжди буде варіант безкоштовного проїзду державною дорогою».

Сергій Макаренко, один з учасників заходу, на своїй ФБ-сторінці зазначив: «Ми хочемо забезпечити конкурентноздатність України через створення найкращого бізнес-клімату на європейскому континенті.

Отже, низку плідних дискусій з економічного напряму із залученням експертів проведено – це величезний шмат роботи і серйозна підготовка до заключної загальної дискусії з усіх напрямків, яка планується на 9 вересня.