Від поїздки до Швеції, де було узгоджено план реалізації спільного із SILK проекту EcoUkraine, не пройшло і місяця. Проте вже проведено ряд важливих заходів і зустрічей з розробки екологічної програми партії.

Зокрема цілий день 2 червня працювала експертна група з EcoUkraine, до складу якої увійшли її координатор Сергій Мариничев, партійки Ірина Голоднова, Тетяна Дацюк, Світлана Сова, представники ДТКР Сергій Попович, Євген Каріс, еколог ДТКР Анна Амбросова, громадська активістка Ольга Гончар (Хвостова), еколог міжнародної організації, активіст громадських екологічних рухів, біолог, член ВГО «Національний екологічний центр України» Олексій Василюк та помічник народного депутата Василь Сегін.

Того ж дня відбулася важлива зустріч з лідером шведської фундації SILK Пером Олсоном, який теж долучився до роботи експертної групи. Політик і науковець зазначив, що приїхав до України, зокрема до нашого міста, не в якості експерта: йому важливо на власні очі побачити, з якими проблемами ми стикаємось, обговорити це з нами, навчитись чомусь, зрозуміти ситуацію зсередини. Таку зустріч назвав можливістю обмінятися думками, з різних позицій подивитися на вирішення екологічних проблем.

За словами координатора програми Сергія Мариничева, відбувся справжній мозковий штурм. У ході роботи накреслили структуру екологічної програми, попередньо сформувавши список можливих питань і проблем, які будуть нею охоплені, — національного і місцевого рівня. Не останнє місце в ієрархії відвели екопросвіті.  Визначились з короткостроковими, середньостроковими і довгостроковими цілями.

Детально зупинились на екологічних пріоритетах. Обговорили можливості співпраці з іншими партіями. Під час роботи в групах проаналізували екологічні програми різних партійних організацій. Сергій Мариничев звернув увагу не те, що більшість із них не втілюються в життя і лишаються на папері через те, що були нереальними або їх реалізацією ніхто не збирався займатись насправді. Є партії, у яких цей напрямок роботи взагалі відсутній.

У своєму виступі Василь Сегін зазначив: «Ви не є популістами — тому ваші завдання, цілі повинні бути конкретними, вимірювальними, досяжними, доцільними, обмеженими в часі!»

Підготували варіанти анкетних запитань для мешканців, які допоможуть визначити рівень обізнаності з питань екології та коло проблем, які передусім хвилюють містян.

Паралельно для Пера Олсона провели екскурсію містом — детальніше про це в наступному дописі.