Замість того, щоб допомогти лікарням виконати умови НСЗУ, придбати необхідне обладнання, влада міста вирішує об’єднати всі лікарні. Така собі колективізація закладів охорони здоров’я.

Під час засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я пан Мурашко повідомив, що про це попросили 26 головних лікарів міста. А хто попросив їх, залишається загадкою. Адже багато трудових колективів — ні сном ні духом про такі «нововведення», їх просто поставили перед фактом.


Та виявляється, не всі керівники за такі експерименти. Наприклад, восьма лікарня доклала багато зусиль для того, щоб укласти договір із НСЗУ. Завдяки цьому у 2020 році фінансування закладу збільшилося з 35 млн до 72. У лікарів з’явилася мотивація працювати ще наполегливіше, розвивати лікарню, покращувати умови, приваблювати до себе більше пацієнтів. Але тепер їм кажуть просто поділитися своїми результатами праці з лікарнею №16, яка не впоралася із виконанням умов НСЗУ. Звісно, колектив 8 лікарні категорично проти приєднання їх до 16-ї.


Депутати від Сили Людей переконані, що така реорганізація виключає здорову конкуренцію між лікарнями, демотивує колективи, керівників закладів і може призвести до краху всієї системи охорони здоров’я міста. Вона не має нічого спільного з оптимізацією роботи лікарень. Усе це не підкріплюється жодними юридичним документами. Жодних письмових гарантій від департаменту охорони здоров’я.

На комісії з питань охорони здоров’я Світлана Сова запитала в пана Мурашка, хто саме займався розробкою проєкту рішення про реорганізацію лікарень, чи була створена комісія, попросила надати відповідь НСЗУ про погодження та аналітичні дані, які доводять необхідність саме такого об’єднання закладів охорони здоров’я: «Ми повинні приймати рішення, покладаючись на те, що ви на пальцях рахували?»

Як виявилося, відповідь від НСЗУ ще навіть не надійшла, комісія не була створена, хоча за законом мала би, жодного письмового документа депутатці не надали. І вишенька на торті: інформаційно-статистичний відділ зробив аналітичний звіт, форми якого державою скасовані.

Завтра під час сесії буде розглядатися питання об’єднання лікарень. Сподіваємося, що здоровий глузд переможе!