1 червня мешканці Східного святкували День захисту дітей. Традиції вже чотири роки. Проте цього разу захід пройшов у форматі благочинного ярмарку зі збору коштів для маленької Кіри Короїд, яка зараз проходить курс лікування в Стамбулі, а ще рік тому святкувала разом з іншими дітками. У Кіри рак крові.

Ініціювала ярмарок Руслана Тенетко, мати трьох дітей. Її одинадцятирічний син у 2 роки подолав онкозахворювання. Тепер жінка допомагає іншим. Організували вечір спонсор заходу, депутат Довгинцівської райради від Сили Людей Дмитрий Шкуропат та депутатка тієї ж ради Наталя Разніцина.

Але нічого б не відбулося без активних мам, татусів, сусідів, рідних дівчинки, які не залишають родині Кіри жодного шансу почуватися самотніми й покинутими.

Перед початком святкового концерту десятки дитячих голосів просто неба тричі вигукнули разом «Кіро, скоріше одужуй!» І нема сумнівів, що цю потужну енергетику відчула маленька україночка в далекій Туреччині.

На святі були різноманітні локації — від рухливих, як от міні-футбол, до смачних, де можна було в спеку поласувати холодним желе та випічкою. На платних локаціях стояли бокси для пожертвувань — усі кошти від продажу підуть на лікування Кіри. Були тут і жваві конкурси, і лотереї, і аніматори. Під час фаєршоу палали цікавістю та захватом дитячі очі.

Енергійний танець «Рам-Зам-Зам» діти й дорослі виконали разом з учителькою молодших класів Людмилою Кошубіною. Жінка відома в місті як авторка петиції про кіберніж. Активістка зазначила: «Прикро, що влада тікає від цих проблем. Люди залишаються сам на сам зі своїми проблемами. Це неправильно. Але дяка Богові, що є небайдужі, які можуть організувати свято, порадувати дітей. Ми повинні бути солідарними, бо, живучи в такому брудному місті, усі перебуваємо в зоні ризику».

Дмитро Шкуропат мешкає на Східному з дитинства. Чотири роки виступає одним з організаторів святкування Дня захисту дітей у своєму районі. Про те, що його маленька землячка захворіла, дізнався із соціальних мереж: «Цей вечір у першу чергу допоможе привернути увагу до хворої дівчинки, надати широкого розголосу цій складній ситуації та зібрати якомога більше коштів на лікування». А їх ще треба дуже багато. Лише перебування дівчинки в лікарні за кордоном коштує близько 1000 доларів на день.

А от чому треба допомагати таким діткам як Кіра, просто і точно пояснила п’ятикласниця, танцюристка хореографічного ансамблю «Іскорка»: «Тому що вона, як і ми, повинна прожити своє життя». На жаль, прості істини владі Кривого Рогу осягнути важко.