За сприяння Міжнародного Республіканського Інституту 10 червня відбулась перша Конференція Південного регіону Жіночої демократичної мережі “Жіночий вибір“, у якій узяли участь жінки-політики, керівниці, активістки з Одеської, Миколаївської, Херсонської, Запорізької та Дніпропетровської областей. Криворізьку «Силу Людей» представляли депутатки міськради Світлана Сова та Металургійної райради Ольга Болотна.

 

Конференція мала на меті сприяння розвитку жіночого потенціалу в суспільно-політичному житті, відстоювання інтересів жінок в політичних структурах, покращення статусу жінки в суспільстві, забезпечення можливостей для зростання й розвитку жіночої свідомості, забезпечення зв’язку між досвідченими та потенційними жінками-лідерками в Україні за допомогою ініціативи динамічного наставництва.

Розглядалися багато питань щодо ролі жінки в політиці, підкреслювалася важливість досягнення гендерної рівноваги під час прийняття різних політичних рішень та відстоювання прав. Багато уваги було приділено формуванню бюджету на наступний рік: способам контролю за виконанням бюджету, порівняльного аналізу виконання бюджету міста за 2016–2017 роки.

Були нові знайомства, нові погляди на вирішення різних питань з урахуванням забезпечення дії принципу гендерної рівності.

Результатом серйозної та плідної роботи стало обрання координаційної ради нашого регіону ЖДМ «Жіночий вибір» з наданням пропозицій щодо подальшої її роботи. Від Дніпропетровської області обрано двох координаторів: Світлану Сову та Людмилу Бурман.

Прийняли рішення утворити в кожній раді міжфракційне об’єднання із забезпеченням рівних прав та можливостей жінок і чоловіків; поділитись отриманим досвідом на наступній Конференції, висвітлити проблеми, з якими можуть стикнутися жінки-депутатки під час утворення міжфракційних об’єднань.