«Єдина інформаційна система» — таку гучну назву має концепція, винесена на розгляд депутатів Криворізької міськради під час сесії 26 травня.

У теорії система має об’єднувати підприємства, установи, заклади комунальної власності. На практиці ж, як повідомив депутат міськради від Сили Людей Денис Скворцов, перспективи системи зараз руйнуються в зародку.

Не вдається забезпечити навіть найелементарнішого — високошвидкісного інтернету, що працював би без перебоїв у будівлі міськвиконкому. Зокрема, як зазначив Денис, через це страждає центр адміністративних послуг «Віза». Відвідувачі, яким не пощастило потрапити до центру в невдалий момент, витрачають набагато більше часу, ніж мали б, або й зовсім ідуть розчаровані.

Не менш важливе призначення такої системи — доступ до інформації. І тут знову є базова річ, що не виконується. Денис Скворцов звернув увагу на вебсторінки районних виконкомів Кривого Рогу. У деяких випадках інформація не оновлювалася протягом 5 років, а мова про те, щоб знайти прийняті радою рішення, взагалі не йде.

Денис Скворцов планує тримати на контролі впровадження єдиної інформаційної системи в місті. Важливо все: від джерел фінансування та його обсягів і до того, щоб система не виявилась черговим колосом на глиняних ногах, коли є гарна візуальна частина, але немає основи.