На черговій сесії міської ради департамент соціальної політики відрапортував, що у двох будинках милосердя «наразі тривають ремонтні роботи з переобладнання кімнат мешканців для осіб з інвалідністю, які пересуваються на кріслах колісних». Ідеться про будівлі колишніх санаторіїв-профілакторіїв, які свого часу зводились для здорових людей. Соціальні працівники роками не помічали, що люди з інвалідністю на візках — а таких там проживає чимало — не мають доступу до душових і туалетів. Ситуація почала змінюватись, коли міська рада минулого скликання підтримала пропозицію депутата Юрія Милобога про приведення соціальних установ до вимог інклюзивності.
Однак чиновники чомусь загубили КП «Будинок нічного перебування», якого теж стосувалось ухвалене радою рішення за пропозицією депутата. Тоді як за інформацією служби Безоплатної правової допомоги, 4–5 разів на рік у них на порозі з’являються люди з інвалідністю на візках, які потрапили в скрутну життєву ситуацію та не мають де ночувати. Зараз, коли в результаті реформування лікарні перетворені на некомерційні підприємства, практика поміщення таких людей у стаціонари лікарень є неприйнятною.
Тому проблема потребує вирішення. Тим більше, що внаслідок війни, яка триває сім років, суспільство поповнюється людьми з інвалідністю.
Під час виступу Наталя Шишка зазначила: «Шановні колеги, от чесно, мені не цікаво, що там в Люксембурзі, скільки платять в Запоріжжі і в інших містах. Мені цікаво, чому в Кривому Розі на поріг соціальної установи “Будинок нічного перебування” навіть на поріг не пускають людей з інвалідністю на візках, оскільки там не створено жодних умов інклюзивності, навіть туалет розташований на другому поверсі. На сьогодні здійснюється ремонт і створюються умови для таких людей у будинках милосердя за пропозицією нашого колеги Юрій Милобог, яка була підтримана в минулому скликанні. Але ця пропозиція стосувалася і “Будинку нічного перебування”, який чомусь профільний департамент загубив. Тому прошу врахувати мою пропозицію включити в проєкт рішення про вжиття заходів для того, щоб у наступній соціальній програмі було передбачено створення умов інклюзивності в “Будинку нічного перебування”, і побажання про те, що соціальна програма не повинна перетворювати бюджет на касу прямої видачі грошей, а повинна створювати блага для всіх криворіжців у багатьох поколіннях».