П’ятьом лікарням нашого міста, зокрема й лікарні №14, призупинено державне фінансування через невиконання умов договору з НСЗУ — заклади не забезпечені лікарями-анестезіологами.

Керівники медзакладів, які підписували договори з НСЗУ, несуть відповідальність за їх виконання. Щоб вирішити кадрову проблему з анестезіологами, докласти зусиль мав би департамент охорони здоров’я. Та замість того, щоб розробити міську програму підтримки медичних працівників, заохотивши їх працювати в Кривому Розі, чиновники нарікають на Національну службу здоров’я й на медичну реформу в цілому. І тепер з бюджету міста виділяють більше 5 млн грн на зарплату для медпрацівників, аби лікарні продовжували функціонувати і приймати пацієнтів.

Наталя Шишка зазначила: «Це хибна практика. Територіальна громада не повинна нести фінансові зобов’язання за невиконання договірних умов стороною договору, і ці випадки припинення фінансування мають бути розслідувані, також мають бути відповідні висновки, зокрема щодо тих осіб, які підписали, і тих осіб, які не забезпечили виконання умов договорів».

Світлана Сова також виступила з цього приводу: «Є багато прикладів міст, які роблять так, що лікарі до них їдуть. Наше місто вимирає, воно занедбане, від нас їдуть не тільки лікарі, а й інші фахівці. Є приклади міст, де платять підйомні, створюють такі умови, щоб до них їхали лікарі, у деяких містах навіть машини дарують».