Під час пленарного засідання, де обговорювалась петиція «Кривий Ріг — місто екологічної безпеки», Сергій Попович заявив: «Екологічна програма існує ще з 12 року, та чомусь автоматичні станції контролю, які повинні моніторити довкілля, донині не впроваджені. Підприємства роками лише обіцяють виконати зобов’язання. То може, треба почати дослухатися до громадськості і співпрацювати з нею?».

Так депутат відреагував на заяву начальниці управління екології Світлани Охотнікової, яка зазначила, що законних підстав для оголошення міста Кривого Рогу зоною надзвичайної екологічної ситуації нема, і закликала замість громадської ініціативи краще підтримати «їхню».

Пані Охотнікова також вирішила виступити в ролі наставника та порадила депутатам самим контролювати вирішення екологічних проблем й діяти консолідовано. Як це зробити, поцікавився Сергій Попович: «На мої депутатські запити щодо статистики захворювань так ніхто і не відповів. На лист громадських об’єднань про рекомендації розповсюдження фінансів, які пішли від соцпартнерства АМКР в цьому році, з проханням замість ремонтів фасадів вжити екологічні заходи відповіді також не дочекались».

Нагадаємо і той факт, що з вересня минулого року представники державної екологічної інспекції не змогли з восьми спроб провести перевірку на «Арселорі», бо елементарно не були туди допущені. А отже, наведені представницею виконкому обнадійливі офіційні дані стосовно стану повітря нашого міста лише з огляду на це викликають сумніви.

На жаль, важливу для міста петицію було ганебно не проголосовано.