Співзасновниця ГО «Велокривбас», заступниця голови Центрально-Міської райорганізації Сили Людей Анна Атаманчук взяла участь у 10 міжнародній конференції «Велофорум», де презентувала результати свого дослідження. Ювілейний захід відбувся з 5 по 7 жовтня в Івано-Франківську та зібрав більше 200 веломанів з різних куточків Європи, зокрема Нідерландів, Данії, Угорщини, Польщі.

«Велофорум — це завжди свято! Це зустріч зі старими друзями, знайомство з новими людьми. А головне — чудова можливість налагодити контакти з містами, які вже розвивають велоінфраструктуру. Рано чи пізно нам доведеться переходити до велосипедизації, бо це здоров’я і здорово. Щоб показати тим самим архітекторам, проектантам наживо зразки цікавих інфраструктурних рішень, експериментальних проектів, дуже важливо мати міста-приклади», — пояснює Анна.

У соціальних мережах дослідниця провела опитування сімейних пар, яке охопило 528 людей, і довідалася, з якого віку їздять на велосипедах з дітьми, які типи шляхів обирають велородини для пересування, коли вони їздять з дітьми і без дітей. Активістка також з’ясувала, який відсоток жінок їздили на велосипеді при надії, а який відсоток — планують використовувати велосипед під час майбутньої вагітності. Ці результати викликали найбільшу зацікавленість учасників та учасниць форуму.


Анна розповіла, що, чекаючи на маля, залюбки їздила двоколісним. І саме тоді помітила, що наше місто абсолютно не пристосоване для вагітних велосипедисток. Біля жіночої консультації нема жодного місця для паркування, зате є місце для паління і продається кава в пластянках. Шалена велосипедистка, як вона сама себе називає, поширювачка здорового способу життя, також зазначає, що автомобілісти не готові адекватно ставитись до велосипедистів, яких вони просто не помічають, відсутні культура й етика водіння та безпечна інфраструктура в містах. Саме тому 60% учасниць форуму зазначили, що не будуть користуватися велосипедом під час вагітності.

Анна з дітьми під час прогулянки

На базі дослідження разом з Ариною Орловою Анна Атаманчук розробила плакат, який за результатами таємного голосування зайняв перше місце. Переможниця отримала грошову премію. І ми щиро вітаємо її з цим! Дякуємо за вагомий внесок у розвиток велоруху в нашому місті!