Депутат міськради Андрій Немченко після громадських слухань щодо намірів підприємства КП «Кривбасводоканал» підвищити тарифи поділився своїми думками.

Система водопостачання та особливо водовідведення міста нині дійсно в жалюгідному стані, адже жодного разу ґрунтовно не модернізувалася. Кількість аварій, з яким підприємство вже не може впоратися в повному обсязі, лише збільшуватиметься. У результаті на місто чекають великі втрати води.

До того ж підприємство не може розпочати розпоряджатися грошима по інвестуванню в модернізацію, бо більша частина отриманих коштів іде на погашення заборгованостей за електроенергію та воду, отриманих у спадок від колишнього керівництва.

Потребують негайної реконструкції водогони, труби середнього й великого діаметру. Депутат упевнений: «Якщо це не зробити – то наступний рік ми зустрінемо без води».

Підприємство постало перед вибором: знайти кошти на модернізацію шляхом підняття тарифів, що різко вдарить по кишені споживача послуг, або отримати гроші з міського бюджету.

Андрій Немченко вважає правильним комбіноване рішення: частково підвищити тариф, а решту грошей узяти з місцевого бюджету, який дозволяє це зробити за умови, що влада припинить витрачати мільйони на будівництво парків, фонтанів, помпезних ремонтів будинків культури, які не є життєво важливими об’єктами інфраструктури і можуть трохи зачекати.

Першочергово маємо забезпечити мешканців якісною водою, що неможливе без повної модернізації водопостачання та водовідведення, і максимально зменшити навантаження на родинний бюджет споживача.