У розмові з ведучим програми «Один на один» депутат Криворізької міськради від «Сили людей» Андрій Немченко звернув увагу на кілька важливих моментів.

Андрія вражає прогрес автопарку ПАТ «Криворіжгаз» за цей рік. Шукаючи відповіді на питання, чи буде компанія закуповувати прибори індивідуального обліку газу і на що будуть витрачатися гроші, депутат вирішив ознайомитись з інвестиційною програмою ПАТ «Криворіжгаз» на 2017–2025 роки. З’ясувались, що монополіст має намір придбати 10 автомобілів преміум та бізнес-класу на суму близько 7 млн гривень.

Обурений депутат нагадав, що в тариф транспортування газу закладена ціна на придбання індивідуальних лічильників, а не індивідуальних автомобілів для працівників компанії. Це дещо різні речі.

Друге, що хотів донести громадськості активний борець із беззаконням газовиків, – вигоди ПАТ «Криворіжгазу» від установки загальнобудинкових лічильників: «Завдяки встановленню загальнобудинкових приборів обліку газу легко списати на споживачів усі втрати в системі. А це немаленькі цифри. За 2016 рік системні втрати в Кривому Розі складали близько 320 млн грн».

Андрій Немченко переконаний, що ситуація, створена з установленням загальнобудинкових лічильників, – це спосіб викачування грошей з населення, іншими словами незаконна схема додаткового заробітку монополіста.