Він став кісткою в горлі ненажерливого «Криворіжгазу» та змусив його підкоритися закону. По допомогу та за консультаціями щодо протидії монополістам до нього звертаються з усієї України. Він веде відверту боротьбу з корумпованою владою Кривого Рогу і захищає мешканців. За свою активну діяльність зазнавав жорстоких нападів, але це не зупинило його, він і далі йде обраним шляхом і говорить правду. Ба навіть навпаки, цього року депутат Криворізької міськради Андрій Немченко приймає рішення балотуватися в народні депутати по 31 округу, щоб мати більше повноважень і можливостей зробити максимум для рідного міста.

Чому Ви так вболіваєте за Кривий Ріг і його мешканців? Що Вас пов’язує з цим містом?
— Моє коріння звідси, хоча народився в Якутській АРСР. Мої батьки їздили туди «на заробітки». Але постійно моє життя було пов’язане з Кривим Рогом. Тут у мене зростає донечка, і я прагну, щоб їй хотілося залишатися в місті. А коли думаю про неї, починаю думати про її друзів і взагалі про молодь, якій ми маємо забезпечити майбутнє в Кривому Розі.

А який Ви як батько? Чи легко Вас розкрутити на шоколадку або на новий телефон?)
— Мене простіше розкрутити на якусь поїздку. А шоколад я і так купую, бо сам його люблю)). Щодо телефону… Якось так сталося, що в моїй родині не страждають ґаджетами.

Про Вашу працездатність скоро складатимуть легенди. Звідки така жага до праці і де берете натхнення?
— У мене був надзвичайно працьовитий батько. Я не пам’ятаю, щоб він колись відпочивав. Навіть на пенсії він постійно знаходив собі роботу. Цей важливий у житті навик він прищепив і мені. У мене завжди є азарт зробити більше, краще.

Якщо вже про батька почали, то кілька слів і про матір. За що Ви їй особливо вдячні?
— Окрім життя, яке вона мені дала? За постійну підтримку, особливо у важких і дуже важких ситуаціях.

Зараз люди часто говорять, що в політиці опинилися випадково. Як у Вас із цим?
— У мене це цілком усвідомлений крок. Я знаю свої цілі, я знаю свої задачі. Я розумію, що робитиму у Верховній Раді. У мене є чіткий план, визначені норми закону, які хотів би виправити. Є список організацій — одна з них НКРЕКП, — за якими я дуже уважно стежитиму. Головним завданням уважаю встановлення абсолютного контролю за діяльністю монополістів.

Які головні ідеї просуватимете в парламенті?
— Насамперед, відновлення прав споживачів, які порушують по всій країні. Я вів справи у Львові й Дніпрі, консультував колег із Харкова, мені дзвонили адвокати з Ірпеня — всюди одна і та сама проблема: перекіс у бік монополістів. У нас монополії вже керують Україною. Нам потрібно вирівнювати взаємостосунки між споживачами і надавачами послуг. При цьому я розумію, що просто не буде, адже доведеться реально боротися з олігархатом, під яким усі монополії.

Що вважаєте своїм найбільшим досягненням за останні роки?
— Те, що мені вдалося затиснути «Криворіжгаз» у міцні лещата. Зараз приходять мешканці й розповідають, що після того, як я почав бомбити «Криворіжгаз» по судах, монополіст узявся встановлювати індивідуальні лічильники там, де не планував. Це перемога.

Кривий Ріг чекатиме від Вас і максимально практичних речей, простіше кажучи, притягнутих у місто ресурсів. На що Ви будете просити субвенцію для округу, від якого балотуєтеся?
— Передусім я йду у Верховну Раду, щоб змінювати законодавчу базу. Але я буду максимально активно працювати над тим, щоб у Кривий Ріг приходили додаткові ресурси. Якщо говорити про конкретне, те, що болить, то першою назву 8 дитячу лікарню. Причому кажу не просто про іграшки, розмальовані стіни, нові ліжечка в окремих палатах. Я говорю про її повне оснащення, капітальний ремонт і якісне обслуговування. Паралельно разом з колегами, які працюватимуть у криворізьких органах місцевого самоврядування, буду тиснути на керівництво міста і робити все можливе й неможливе, зводячи докупи всі наявні джерела, щоб у нас у місті був найкрутіший онкологічний центр в Україні, який відповідав би європейським стандартам.

Що мають знати всеукраїнські ЗМІ про політика Немченка? Яким Ви будете депутатом?
— Не думаю, що я сильно змінюсь. Буду з трибуни кричати (сміється): я представник Кривого Рогу, я тут для того, щоб наш земляк не припустився помилок. Щоб ми не змінили вектора на Європу, щоб не забували про загрозу «руського миру». І щоб розуміли — нам потрібно повернути Луганськ, Донецьк, Крим…