21 вересня відбулося засідання робочої групи міськради з питань Криворіжгазу, зокрема передачі в його відання складових газотранспортної системи. Передбачався конструктивний діалог між владою, депутатами та представниками підприємства – та вийшло як завжди.
Ані головний інженер управління експлуатації Марія Терентьєва, ані начальник управління комунальної власності Сергій Волошиненко не відповіли конкретно на жодне з поставлених запитань, зокрема і стосовно інформації про підрядників та субпідрядників, стану газорозподільчої системи.
Головний інженер постійно плуталась у відповідях. Спочатку поскаржилась на незадовільний стан застарілої системи, на підтримку та ремонт якої йтимуть амортизаційні нарахування. Та коли в ході гарячої дискусії з’ясувалось, що системі майже 60 років, а її строк експлуатації 40, і отже, вона мала б бути давно замінена, то раптом М. Терентьєва згадала про щорічні перевірки, які показали, що все добре і система в належному стані.
Після чого депутат Криворізької міськради Андрій Немченко зауважив, що інформація з п’ятнадцятихвилинної промови представниці ПАТ «Криворіжгаз» не відповідає дійсності. У наданих присутнім додаткам до постанови НКРЕКП про структуру тарифу чітко зазначено, що амортизаційні витрати, перевірка, ремонт, установлення лічильників уже закладено в тариф.
Депутат також нагадав про розпорядження Кабміну від 25.04.2012 №259-р, яке зобов’язує ПАТ «Криворіжгаз» розробити та затвердити графік оснащення квартир лічильниками: «Чому не виконуються вимоги, чому продовжують розповідати нісенітниці про нестачу коштів на встановлення лічильників? Ви хочете отримати від нас газотранспортну систему, при цьому не виконуючи свої функції, за які ви отримали гроші в повному обсязі?»
Щоб довести громадськості та присутнім, що не можна сліпо довіряти Криворіжгазу Андрій Немченко ознайомив усіх з даними Антимонопольного комітету, який встановив, що у 2016 році міський монополіст обдурив 2000 абонентів, зобов’язавши їх установити індивідуальні прилади обліку газу за власний кошт.
Головним аргументом секретаря міськради Сергія Маляренка щодо необхідності прийняття рішення про передачу у відання Криворіжгазу складових газотранспортної системи була сумнівна турбота про населення, якому компанія загрожує відімкнути газ у разі неприйняття депутатами такого рішення. При цьому чиновник забув про масове невдоволення мешканців якістю обслуговування газовиків, обкрадання населення, відсутність фіскальних чеків за встановлення приладів обліку тощо.
Андрій запропонував заступникові припинити шантаж і маніпулювання людьми, нагадавши, що ПАТ «Криворіжгаз» насправді вже давно практикує залякування та відімкнення газу не лише окремим будинкам, а й цілим вулицям.
Більшість депутати готові проголосувати, але за виважене господарське рішення, виписане належним чином, що насамперед можливе за умови отримання чітких відповідей на всі поставлені запитання під час засідань комісій, робочої групи, а не після голосування. Чи то пропозиція, чи то обіцянка добре відпочилого Олександра Катриченка відправити сьогодні ж необхідну інформацію кожному персонально електронною поштою була б оцінена присутніми, якби це було зроблене завчасною, а не за результатами засідання групи, так би мовити, для пташечки.