Символіка — це те, що має значення. Кольорова гама та герб ідентифікують будь-які об’єднання людей, від невеликих груп (наприклад спортивних команд) до цілих країн. Недарма на початку війни на сході України навесні 2014 року принциповим питанням було зберегти на держустановах синьо-жовті стяги.

Не менш важливою є символіка регіонів і територій. Прапор, герб мають бути уособленням певної територіальної громади.

З утворенням Новопільської ОТГ гостро постало питання, як громада себе брендуватиме. До її складу увійшли 7 колишніх сільрад, тож варто було знайти щось об’єднавче. Щось, що стало б квінтесенцією майже 40 населених пунктів громади.

Від травня 2021 року тривала подача проєктів символіки. Долучився до процесу і депутат сільради від Сили Людей Андрій Кургуз.

Інакше й бути не могло, адже за багато років Андрій довів, що йому не байдуже життя малої батьківщини: він — один із лідерів громадської думки, автор і ведучий багатьох культурних та соціальних проєктів, адміністратор кількох спільнот у соцмережах.

Андрій виконав вагому роботу з аналізу геральдики на Криворіжжі. Щоб передати єдність новоствореної громади, він зобразив сім зірок, які символізують колишні сільські та селищні ради. Що важливо, у геральдиці зірка — символ високих прагнень.

Символ, який використовувався майже на всіх гербах сільрад громади, — колос пшениці. Тому Андрій вирішив зобразити його як один з елементів. До того ж це символ достатку та родючості. Колос пшениці на проєкті герба проростає в підкові, яка й накопичує достаток новоствореної громади.

Прапор громади візуалізувала юна й талановита Ксенія Стрижко.

У підсумку розроблена символіка здобула найбільшу підтримку під час громадських обговорень і була затверджена на сесії Новопільської ОТГ.

Вітаємо команду Сили Людей у Новопіллі з якісною роботою, а громаду — з появою впізнаваних символів!