Депутат Центрально-Міської райради Андрій Коваль звернувся до КП «Криворіжтепломережа» за роз’ясненнями з приводу підняття тарифів на тепло.

Насамперед Андрій поцікавився, чому тариф для опалення будинків, не обладнаних лічильниками тепла, з 1 січня 2018 виріс на 36%, а водночас тариф для будинків, що мають лічильники, збільшився на 5%.

У зв’язку з цим двокімнатна квартира на 50 м² коштуватиме 67 грн\м² = 3350 грн\місяць. Депутат упевнений, що в такий спосіб КП просто «стимулює» встановлювати теплолічильники: «Нагадую, що теплолічильниками оснащені трохи більше 50% будинків-споживачів цього підприємства. Не мають приладів обліку тепла малі, дво-, триповерхові «сталінки», і встановити їх за рахунок мешканців, як того хочеться Криворіжтепломережі, практично неможливо. Там проживає мало людей, більшість з яких пенсіонери, які отримують субсидії та не зацікавлені в термомодернізації будинку.

А новий закон «Про комерційний облік тепла» зобов’язує до кінця 2018 року встановити у 100% будинків теплолічильники за рахунок організації, яка надає послугу. За невиконання державою буде накладений штраф 1% від суми наданої послуги».

Партійця цікавить, чи буде підприємство поспішати зі встановленням приладів за таких тарифів (67 грн/м²), чи йому простіше і вигідніше заплатити штраф?

Фото з сайту “Кременчуцька газета”

Звертаючись до КП «Криворіжтепломережа», попросив також надати порівняльну таблицю складових тарифу на теплову енергію до 31.12.2017 та після 31.12.2017 з відхиленнями в абсолютному та відносному вираженнях;

розрахунок середнього споживання теплової енергії будинками обладнаними приладами обліку тепла, який використовується для визначення обсягів споживання тепла будинками без таких приладів;

копію інвестеційної програми на поточний період, погоджений із виконкомом Криворізької міськради і НКРЕКП.

Світлана Сова вважає питання, порушене Андрієм Ковалем, надзвичайно важливим, адже мова йде про захист інтересів мешканців нашого міста.