Дніпропетровський окружний адміністративний суд вирішив не скасовувати висновку з оцінки впливу на довкілля будівництва відвалу «Степовий-2». Під час проведення процедури оцінки не врахували впливу відвалу на багатотисячні мікрорайони — Макулан, Всебратське, Карачуни.

Адвокатеса ГО «Досить Труїти Кривий Ріг» Олена Шафранова неабияк обурилась позицією Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, яке не побачило порушень: «Ви — Міністерство захисту забруднювачів! Соромно за вас. Ще й захищаєте їх за наші ж податки».

Юристка Світлана Сова також сподівалася на скасування неправомірного висновку. Депутатка заявила, що наступним етапом буде подача апеляційної скарги.


Зараз у Міністерстві захисту довкілля розглядають пакет документів щодо отримання дозволу на викиди від нового відвалу «Степовий-2». До протоколу громадських слухань долучили підписи тих мешканців, яких не допустили на захід.


Звістка про те, що суд першої інстанції фактично разом з Міндовкілля став на бік забруднювачів, приголомшила людей. Але мешканець Макулану, учасник АТО Денис Мішковський закликав усіх і далі продовжувати захищати свої права: «Я розумію, що АМКР — потужне підприємство з великим грошовим запасом і зв’язками. Та якщо не відстоювати прав, то ніколи нічого не зміниться. Тому прошу: не опускайте рук — усе ще попереду. Якщо самі не готові боротися, то хоча б підтримайте словом, розголосом тих, хто це робить. Це дуже важливо!»